Czas na 4 roboty

4 roboty DeLaval

Poznaj nasze roboty

Roboty do podgarniania i odświeżania paszy DeLaval OptiDuo™

Dowiedz się więcej

Roboty udojowe DeLaval VMS™

Dowiedz się więcej

Automatyczne zadawanie paszy DeLaval OptiWagon

Dowiedz się więcej

Roboty zgarniające do rusztów DeLaval RS450

Dowiedz się więcej

Centrum wiedzy

Centrum wiedzy to dział, z którego dowiesz się więcej o robotach DeLaval i zasięgniesz porad naszych ekspertów. Zdobywaj wiedzę i dbaj o swoje gospodarstwo jeszcze lepiej.
Przejdź do Centrum wiedzy, aby przeczytać więcej artykułów.

DeLaval Optimat OptiWagon

Nowoczesny system zadawania pasz dla bydła

Gama robotów DeLaval jest obecnie poszerzana o autonomicznego robota do zadawania paszy – OptiWagon. Karmienie jest jednym z największych kosztów w gospodarstwie mleczarskim, a ponadto najbardziej pracochłonną czynnością po dojeniu. DeLaval wprowadza teraz nowego robota jako moduł w swoim całkowicie zautomatyzowanym rozwiązaniu do karmienia, DeLaval Optimat™. To kompleksowe rozwiązanie w zakresie zadawania paszy dla bydła zapewnia wszystko, od ważenia, cięcia i mieszania po dostarczanie paszy do stołu paszowego.

Czytaj dalej
robot-udojowy

Robot udojowy, który wykrywa cichą ruję i potwierdza cielność

Co tak naprawdę robi robot udojowy VMS? Parafrazując klasyka: „jaki robot jest, każdy widzi”. Jednak sposób działania tego robota może nas zaskoczyć. Przyjrzyjmy się więc robotowi DeLaval VMS V310.

Czytaj dalej
zdrowotnosc-racic

Zdrowe racice to podstawa

W wyniku intensyfikacji produkcji mleka, schorzenia racic są obecnie trzecim najczęstszym powodem brakowania krów w stadzie. Choroby układu ruchu to wielopłaszczyznowy problem. Zaniedbanie czynności poprawiających stan zdrowotny racic wpływa negatywnie na opłacalność przedsiębiorstwa. Zobaczmy, jak zadbać o dobrą zdrowotność racic.

Czytaj dalej

Roboty udojowe DeLaval VMS™

1 2 3 4 5 6 7
+

Wytrzymała i przemyślana konstrukcja ze stali nierdzewnej gwarantuje długie użytkowanie. Wejście i wyjście po łuku sprawia, że robot jest niezwykle ustawny i wymaga mniej prac budowlanych w przypadku adaptacji.

+

Najbardziej zaawansowane połączenie kamery 3D i oprogramowania zapewniające szybkość i płynność pracy ramienia robota oraz automatyczne dostosowanie się do rożnego rodzaju wymion i strzyków.

+

Specjalnie zaprojektowany piąty kubek: myje, stymuluje, przedzdaja i osusza każdy strzyk indywidualnie, przygotowując krowę do najbardziej wydajnego doju.

+

Energooszczędne hydrauliczne ramię o najlepszym zasięgu na pozwalające na dój zróżnicowanego stada.

+

Technologia pozwalająca na zdalną komunikację z każdym VMS™ z poziomu telefonu. Nie musisz podchodzić do robota aby kontrolować jego pracę.

+

Pełne dane o: przepływie, ilości wydojonego mleka oraz przewodności z każdej ćwiartki - dzięki czterem miernikom mleka certyfikowanym przez ICAR. Dane te zamieniane są w indeks zdrowia wskazując strzyk zagrożony zapaleniem do 4 dni przed wystąpieniem widocznych objawów.

+

Unikalna na skalę światową technologia pozwalająca zarządzać rozrodem krów od wykrycia rui do potwierdzenia cielności dzięki analizie progesteronu w mleku.

Robot DeLaval VMS
Wybierz VMS™ i sprawdź cenę

Roboty do podgarniania i odświeżania paszy DeLaval OptiDuo™

1 2 3 4 5 6
+

Solidny wał podgarniający z podwójną spiralą gwarantujący efektywne podgarnianie paszy bez efektu zgniecenia. Dzięki podwójnej spirali pasza jest wymieszana i odświeżona. Zainstalowana pod wałem listwa dociskowa sprawia, że stół paszowy jest dokładnie wyczyszczony.

+

Napęd adaptacyjny, to unikalna funkcja, która pozwala automatycznie dostosować pracę OptiDuoTM do ilości paszy na stole paszowym. Oprogramowanie monitorujące obciążenie silnika wału aktywuje odpowiednie komendy tak, aby robot mógł sprawnie pracować nawet z dużą ilością paszy.

+

Wysoce zaawansowany system bezpieczeństwa połączony z funkcją start-stop. Robot wyposażony jest w 3 zderzaki i klapę bezpieczeństwa. To rozwiązanie zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługi i zwierząt.

+

System nawigacji robota oparty jest na układzie pętli indukcyjnej i transponderów. Pętla indukcyjna wyznacza robotowi tor jazdy i nie pozwala z niego zjechać, natomiast rolą transponderów jest wydawanie poleceń.

+

OptiDuoTM można wyposażyć w dozownik pasz treściwych, który pozwala na premiowanie krów na całej długości stołu paszowego lub tylko na wybranym odcinku.

+

Solidna konstrukcja i duża masa własna (600kg) w połączeniu z mocnymi bateriami pozwala na długą i bezawaryjną pracę.

Robot DeLaval OptiDuo
Wybierz OptiDuo™ i sprawdź cenę

Automatyczne zadawanie paszy DeLaval OptiWagon

Wybierz OptiWagon i sprawdź cenę

Roboty zgarniający do rusztów DeLaval RS450

1 2 3 4 5 6
+

Zaprojektowany dla większości obór rusztowych - możliwość dopasowania ramienia roboczego w zakresie od 100-210 cm pozwala na elastyczne dostosowanie robota.

+

Dwie baterie o pojemności 110Ah pozwalają na pracę robota do 18 godzin na dobę. Dzięki temu rozwiązaniu RS450S charakteryzuje się wysoką wydajnością, która umożliwia wyczyszczenie nawet do 10 000 m2 na dobę.

+

RS50 może zostać wyposażony w dwie dodatkowe funkcje: dysze spryskujące odpowiedzialne za zraszanie posadzki, a także opcjonalne podnoszenie ramienia zgarniającego, aby robot mógł pokonywać przeszkody do 7 cm wysokości.

+

Zdalne zarządzanie przez Internet daje możliwość ustawiania harmonogramu przejazdów w sposób łatwy i wygodny. Trasy można programować indywidualnie według potrzeb.

+

Niewielka wysokość robota (73cm) pozwala na przejazdy pod wygrodzeniami, dzięki czemu RS450 może bez przeszkód poruszać się po oborze, a wysoka waga urządzenia (460kg) sprawia, że robot porusza się pewnie i stabilnie po swoim torze jazdy.

+

Robot RS450S może pracować na rusztach z matami, jednocześnie ma możliwość przejazdów przez alejki z pełną podłogą.

Robot DeLaval RS450
Wybierz RS450 i sprawdź cenę

Nasze roboty możesz również nabyć w atrakcyjnym finansowaniu

Okres spłaty do 10 lat.
Wkład własny 10%.
Finansowanie VAT do 4 miesięcy.
Dopełnienie formalności nawet w tydzień.

FAQ – Pytania i odpowiedzi

Jaką formę ma finansowanie?

Finansowanie może mieć formę pożyczki bądź leasingu.

Jaka jest długość finansowania?

Do 10 lat.

Jaka jest wysokość oprocentowania?

Atrakcyjne oprocentowanie zależy od aktualnych stóp procentowych.

Czy oprocentowanie może być stałe?

Tak.

Jakie są opłaty związane z finansowaniem?

Opłaty to: ubezpieczenie, zastaw rejestrowy oraz prowizja przygotowawcza.

Jak długo trwają formalności?

Decyzja zostaje podjęta nawet w niecały tydzień. Do kwoty 2 000 000 PLN obowiązuje szybsza procedura.

Jakie dokumenty wymagane są do przyznania finansowania?

Do kwoty 1 000 000 PLN nie są wymagane zaświadczenia z urzędów o niezaleganiu. Potrzebne dokumenty to: Nakazy płatnicze podatku rolnego, Umowy kontraktacyjne lub wybrane kopie faktur, Zawiadomienie z ARIMR o przyznaniu dopłat za ostatni rok, Polisy ubezpieczenia gospodarstwa.

Co jest zabezpieczeniem?

Zabezpieczeniem są urządzenia DeLaval.

Czy urządzenia są ubezpieczone?

Urządzenia objęte są ubezpieczeniem mienia od wszystkich ryzyk.

Jaki wkład własny jest wymagany?

Standardowo jest to 10% ceny netto. W przypadku dofinansowania zakupu urządzeń z programów PROW – możliwy jest niższy wkład własny.

Mam inne pytanie.

Doradca ds. finansowania skontaktuje się z Państwem i odpowie na wszelkie pytania związane z finansowaniem.