Gama robotów DeLaval jest obecnie poszerzana o autonomicznego robota do zadawania paszy – OptiWagon. Karmienie jest jednym z największych kosztów w gospodarstwie mleczarskim, a ponadto najbardziej pracochłonną czynnością po dojeniu. DeLaval wprowadza teraz nowego robota jako moduł w swoim całkowicie zautomatyzowanym rozwiązaniu do karmienia, DeLaval Optimat™. To kompleksowe rozwiązanie w zakresie zadawania paszy dla bydła zapewnia wszystko, od ważenia, cięcia i mieszania po dostarczanie paszy do stołu paszowego.
Czytaj dalejCo tak naprawdę robi robot udojowy VMS? Parafrazując klasyka: „jaki robot jest, każdy widzi”. Jednak sposób działania tego robota może nas zaskoczyć. Przyjrzyjmy się więc robotowi DeLaval VMS V310.
Czytaj dalejW wyniku intensyfikacji produkcji mleka, schorzenia racic są obecnie trzecim najczęstszym powodem brakowania krów w stadzie. Choroby układu ruchu to wielopłaszczyznowy problem. Zaniedbanie czynności poprawiających stan zdrowotny racic wpływa negatywnie na opłacalność przedsiębiorstwa. Zobaczmy, jak zadbać o dobrą zdrowotność racic.
Czytaj dalejDo osiągnięcia wysokiej wydajności krów w szczycie laktacji nie wystarcza prawidłowo ułożona dawka pokarmowa. Do obowiązku hodowcy należy zadbanie o to, by zwierzę pobierało wystarczająco dużą ilość suchej masy. Ograniczenie jej pobrania nie tylko negatywnie wpłynie na ilość produkowanego mleka, ale może też przyczynić się do występowania chorób metabolicznych. Jak zatem zwiększyć pobranie suchej masy przez krowy?
Czytaj dalejRoboty do obory do podgarniania paszy, do czyszczenia rusztów, do doju – to technologiczne udogodnienia, które „robią dobrą robotę”. W końcu kto nie chciałby mieć w gospodarstwie nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają pracę? Oszczędzają przecież jakże bezcenny czas. Sprawdźmy więc, jak finansowanie fabryczne ułatwia nabycie takich „pomocników”.
Czytaj dalej